Ekonomi

Altının Gram Fiyatı Yükselmeye Başladı

Altının gram fiyatı haftaya yükselişle başladıktan sonra 1.785 liradan işlem görüyor.

Cuma günü altının ons fiyatına paralel yükseliş trendinde hareket eden altının gram fiyatı da günü yüzde 0,42 primle 1.782 liradan tamamladı.

Yeni haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 11.15 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1.785 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda çeyrek altın 2.940 liradan, Cumhuriyet altını ise 12.000 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,1 kayıpla 1.981 dolardan işlem görüyor.

Analistler, Orta Doğu’da devam eden çatışmaların ve ABD’de son 16 yılın en yüksek seviyesine ulaşan tahvil faizlerinin varlık fiyatlarını etkilemeye devam ettiğini söyledi.

Çatışmaların büyüyebileceği korkusu hafta sonu da devam etse de İsrail’in Gazze’ye askeri operasyonunu ertelediği haberi piyasalardaki endişeleri sınırlı da olsa yatıştırdı.

Analistler, bugün ülkede veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD’de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi verileri ile Euro Bölgesi’nde tüketici inanç endeksi verilerinin yanı sıra İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini belirtti. 2.020 seviyesi direnç konumunda, 1.970 ve 1.950 noktası ise destek konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu