Haber

İSRAİL’İN GAZZE’YE YÖNELİK YOĞUN SALDIRILARI İSRAİL İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE PROTESTO EDİLDİ

ANADOLU Gençlik Derneği’nin (AGD) çağrısı üzerine yüzlerce kişi İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu binası önünde toplandı. Kalabalık grup İsrail karşıtı sloganlar atarak basın açıklaması yaptı.

Anadolu Gençlik Derneği’nin daveti üzerine yüzlerce kişi saat 23.00 sıralarında İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu binası önünde toplandı. Kalabalık İsrail aleyhine sloganlar atıp meşaleler yakarken, gruptan bir kişi de konsolosluk binasına havai fişek attı. İsrail’in Gazze’ye yönelik ağır saldırılarını kınayan AGD İstanbul İl Lideri Mehmet Yaroğlu, “Allah’tan korkmuyor musunuz? Mescid-i Aksa’mız işgal altında. Kardeşlerimiz günlerdir soykırıma maruz kalıyor. Canınız yanmıyor mu?” Hiç vicdanınız sızlamıyor mu? Hamas’a karşı o direniş, O ümmetin gururu, o ümmetin gururu, tüm dünyanın kibirli insanlarına karşıdır ama geri adım atmazlar. İslam ülkelerinin yöneticileri sırtlarını döndüler. Onlara sırtları dönük, kim bize sırtını dönerse dönsün, Rabbimiz arkamızdadır ve direnmeye devam eden mücahitlere seslenen teröristlerin kendileri de vardır. Buradan anlaşılıyor. “Biz böyle konuşuyoruz. Biz sadece Hamas’ı desteklemiyoruz. Biz bizzat Hamas’ız. Allah aşkına, yetmez miyiz, daha kaç kardeşimizi şehit edeceğiz?” dedi.

Protestolara Mehmet Yaroğlu’nun yanı sıra Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mustafa Doğan, HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük ve Saadet Partisi Milletvekili Mustafa Kaya da katıldı.

Basın açıklamasının ardından kalabalık grup, konsolosluk önünden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu