Haber

Şanlıurfa’da Polis Ekipleri Tarihi Geçmiş Ürünlere Ele Geçirdi

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinasyonunda büyükşehir ve merkez ilçe belediye zabıta ekiplerinden ortak teftiş ekibi kuruldu. Eyyübiye semtinde yapılan ilk incelemede ekipler, çok sayıda son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesine el koydu.

Şanlıurfa’da Polis hizmetlerinin daha etkin ve verimli hale getirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Uyum bünyesinde “Ortak Denetim” ekibi kuruldu. Büyükşehir, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü Belediyesi Zabıta ekiplerinden oluşan ortak kontrol ekibi, haftanın belirli günlerinde kontrol yapacak. Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçe merkezlerinde dönüşümlü olarak yapılacak denetimlerde işyerleri tek tek denetlenecek. Meslek, hijyen, fiyat etiketi, ağırlık, görüntü kirliliği, işyeri açma ve faaliyet ruhsatı kontrollerini yapacak olan ortak kontrol ekibi, kurallara uymayan işletmeler hakkında yasal işlem uygulayacak. Eyyübiye Mahallesi’ne bağlı Eyyüp Peygamber Caddesi, Eyyüp Nebi, Osmanlı, Muradiye, Yenice ve Selçuklu mahallelerinde bulunan iş yerlerinde müşterek kontrol ekibi ilk kontrolünü yaptı.

Polis ekipleri, kontrol ettikleri 2 markette son kullanma tarihi geçmiş salam, süt, makarna, tereyağı, soda ve meyve suyu gibi çok sayıda esere el koydu. Eski eserlere imha edilmek üzere el koyan polis grupları, işletmecileri son kullanma tarihi geçmiş eserleri satmaktan dolayı cezalandırdı. Ele geçirilen eserler, yapılan kontrollerin ardından geri dönüşüm merkezinde imha edildi. – ŞANLIURFA

merzifon-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu