Haber

Seferihisar’da arıtma tesisi çalışmaları sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar ilçesine bağlı Düzce ve Turgut mahallelerine hizmet verecek atıksu arıtma tesisinin eylül ayında hizmete girmesi için çalışmalarına hız verdi.

İZSU Genel Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100. yılında İzmir’e değer katmayı hedefleyen projelerinin saha çalışmalarını şehrin birçok noktasında sürdürüyor. İZSU, Seferihisar Düzce ve Turgut mahallelerinin atıksu sorununu çözmek için tasarladığı atıksu arıtma tesisini geçtiğimiz Nisan ayında duyurmuştu. Tesisin inşaatını büyük ölçüde tamamlayan ekipler, tesisin hizmete açılması için saha çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Proje kapsamında bölgedeki evsel atıksuları tesise ulaştıracak olan kanalizasyon hattının imalatları tamamlandı.

Yıllık 170.000 metreküp kapasite

6,4 kilometrelik kanalizasyon hattı ile tesise ulaşacak olan evsel nitelikli atıksu, yıllık 170 bin metreküp kapasiteli yeni tesiste arıtılacak. 12 milyon 500 bin liralık yatırımla hayata geçirilecek tesisin eylül ayında devreye alınması planlanıyor. Yatırımın sağlayacağı çevresel faydaların yanı sıra Düzce ve Turgut mahallelerinde yaşayanların yaşam kalitelerini yükselteceği öngörülmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

niluferhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu