Yaşam

Yenişehir Belediyesi eğitim yardımının ilk ödemesini yaptı

Mersin Yenişehir Belediyesi, 2022-2023 dönemini kapsayan eğitim yardımının ilk ödemesini Yenişehirli üniversite öğrencilerine yatırdı. Sosyal medya hesaplarından öğrencilere müjdeli haberi duyuran Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şunları söyledi: Sevgili üniversite öğrencileri, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için belirlediğimiz lisans öğrencileri için 3000 TL, önlisans öğrencileri için 1500 TL tutarındaki ilk ödemeleri yatırdık. Umarım eğitim hayatınıza katkıları olur. İyi günler geçirin. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.”dedim.

Mersin Yenişehir Belediyesi, ekonomik şartların her geçen gün zorlaştığı bu süreçte öğrencilere verdiği nakdi desteğiyle eğitim hayatına katkı sağlıyor. Yenişehir’de açtığı yurt ve misafirhane ile eğitimde fırsat eşitliği sağlayan, öğrencilerin barınma sorunlarını çözen Yenişehir Belediyesi, yaptığı eğitim yardımlarıyla da öğrencileri yalnız bırakmıyor. 2022-2023 döneminde 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde yatay geçiş için belirlenen lisans öğrencilerine 3000 TL, önlisans öğrencilerine 1500 TL ilk ödemeleri yapıldı. Eğitim yardımı için başvuran lisans öğrencilerine 1500 TL, önlisans öğrencilerine ise 750 TL olan ilk ödeme yapıldı.

Başvuru koşullarını sağlayan tüm öğrencilere eğitim temeli verildi.

Türkiye veya KKTC’deki devlet üniversiteleri ve vakıf üniversitelerine tam burslu olarak yerleşen Yenişehirli öğrencilerin başvurabilecekleri eğitim yardımından 760 lisans ve 137 önlisans öğrencisi yararlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sarkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu