Haber

Depremde Hayatını Kaybedenler Maltepe’de Anıldı

Maltepe Belediyesi prof. Yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı konsere imza atan Dr. Ruhi Su, Dostlar Korosu’nu Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ağırladı. Halk müziğinin öncülerinden opera sanatçısı Ruhi Su’nun kurduğu Ruhi Su Dostlar Korosu, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden oyuncu ve yönetmen Eylem Şafak Aydın Yetiş anısına sahne aldı.

Koro, büyük ustanın unutulmaz eserlerini Eylem Şafak Aydın Yetiş ile birlikte depremzedeler ve depremzedeler için seslendirdi. Eylem Şafak Aydın Yetiş’in babası, tiyatrocu ve yazar Orhan Aydın da programa katıldı.

ORHAN AYDIN: ‘Yüreğimde Cam Kırıklarıyla Dolaşıyorum’

Sanatçı Orhan Aydın, duyguların karışık olduğunu belirterek, “6 Şubat’tan beri kalbimde cam kırıklarıyla dolaşıyorum. Nereye gidersem gideyim, ne yaşarsam yaşayayım o cam kırıkları benimle. Başka bir anlamı daha var” dedi. insanlar şu anda bu salonda. Malta Belediyenin arama kurtarma ekipleri Sayın Kemal Kartalkaya ve beraberinde çalışan arkadaşlarım. Orada dayanışma vardı. Ama yapamadık. Binlerce can gibi ben de kızımı kaybettim. Dostlar Korosu ve onlara eşlik edecek sanatçı arkadaşlarımla birlikte tüm şarkılar sadece kızım için değil, depremde hayatını kaybeden tüm insanlık için. Acıyı dindirmek elbette mümkün değil ama sanat birleştiricidir. Dayanışmayı çoğaltır. Yol arkadaşım Dostlar Korosu’na, burada etkinliği sağlayan değerli kardeşim Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a ve emeği geçen tüm dostlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN ANLATTILAR

Koro, Ruhi Su’nun unutulmaz türkülerini ve çoksesli türkülerini seslendirdi. Programa konuk sanatçı olarak katılan müzisyen Gülcan Altan, farklı dillerden müzikleri güçlü yorumuyla dinleyicilere sundu. Opera sanatçısı Ufuk Karakoç, klasik Anadolu müziğini bağlama eşliğinde seslendirdi. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Nursel Dinler Yazman ve Anadolu ezgilerini Balkan sazlarıyla yorumladığı türküler ve müziğiyle tanınan Özgür Kıyat, eserleriyle seyirciye duygusal anlar yaşattı.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-mustafakemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu