Yaşam

Dereceye girenlere ödül Başkan Erhan Kılıç’tan

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Türkiye’nin en büyük ücretsiz dijital eğitim platformu Dijital Dershane’yi hayata geçiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, online deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Dijital Dershane’de Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için yapılan online deneme sınavlarında dereceye giren öğrencileri makamında ağırladı. Öğrencilere başarılarının devamını dileyen Lider Kılıç, Buca Belediyesi olarak zorlu sınav sürecinde gençlere destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Okul öncesi, lise son sınıflar ve KPSS adayları için oldukça güçlü bir ders içeriğine sahip olan Dijital Sınıf ile 12 bin gence ulaştıklarını belirten Lider Kılıç, amaçlarının daha fazla öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi. Önder Erhan Kılıç, “Hedeflerine giden yolda gençlerimizin yoldaşı olmaya devam edeceğiz. Onlar için çalışacağız. Başarılarıyla bizleri mutlu etmeye devam edecekler. Bu sayede Buca’mızı hep birlikte eğitimde marka şehir haline getireceğiz. Gençlerimizi başarılarından ve azimlerinden dolayı kutluyorum.”

DEĞERLENDİREN ÖĞRENCİLER

Buca Belediyesi Dijital Dersliği tarafından hazırlanan deneme sınavlarında LGS alanında Alper Doruk Yıldız birinci, Eda Adaşlık ikinci ve Ece Edemen üçüncü oldu. YKS sahasında Ayşe Öğütlü birinci, Umut Çağan Uslu ikinci, Arda Ayan üçüncü oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-gursu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu