Haber

Özgür Özel ekibini açıkladı! Listede Kılıçdaroğlu’na çok yakın isimler de var.

Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 seçim yenilgisine rağmen koltuğu bırakmaması üzerine partide başlayan ‘değişim’ hareketinin lideri oldu.

Hafta sonu yapılacak 38. Olağan Büyük Kurultay’da Kılıçdaroğlu ile yarışacak olan Özel, kazanması halinde Parti Meclisi’ne (PM) dahil edeceği bazı isimleri açıkladı.

KARATEPE VE BÖKE LİSTEDE

Sözcü TV’de katıldığı programda konuşan Özel, şunları söyledi: Yalçın Karatepe ve Selin Sayek BökeBaşbakan listesinde yer alacağını söyledi.

Özel, “Türkiye’de şu anda en yüksek puanlarla girilen ve çok arzu edilen bir üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin aktif dekanı maliye politikalarımızın başında yer alacaktır. Bilim, yönetim ve bilim platformunda Kültür, düne kadar 180 ülkeye ihracat yapan bir elektronik firmasının Ar-Ge’si.” “Dairenin başında, CHP’nin bilim, teknoloji, Ar-Ge ve inovasyondan sorumlu genel başkan yardımcısı, 40 yaşında, Türkiye’nin gözbebeği, pırıl pırıl bir insan olacak.” söz konusu.

UZGEL LİSTEDE, TAN’A TEKLİF VERECEK

Özel, milli savunma politikalarının yıllardır boş bırakıldığını söyledi. “Milli savunmadan sorumlu genel başkan yardımcılığına emekli bir Tuğamiral olacak. Bu 5-6 isim son derece değerli isimler. İlhan Uzgel parti dış politikadan sorumlu meclis üyemiz ve genel başkan yardımcımız olacak. Cumartesi günü kazanırsam Namık Pazar günü uygun görürse listemde yer alacak. “Ben de Tan’a bir teklifte bulunacağım.”İfadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

haberdodurga.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu